Najczęściej zadawane przez Klientów
Czym zajmuje się medycyna estetyczna?
Medycyna estetyczna zajmuje się zabiegami poprawiającymi urodę, mało inwazyjnym (pozachirurgicznym) korygowaniem defektów estetycznych o różnym podłożu, leczeniem chorób skóry oraz usuwaniem widocznych skutków starzenia. Wszystkie te działania wpływają na poczucie własnej wartości i służą podniesieniu jakości życia.
Nie istnieje jeden uniwersalny zabieg dedykowany wszystkim problemom skórny i nie każdy zabieg przynosi ten sam rezultat u każdej osoby. Łącząc oczekiwania klienta i swoje doświadczenie określamy, jaki zabieg czy kombinacja zabiegów przyniesie najlepsze efekty.
Do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej należą: korekcja zmarszczek, nadawanie objętości tkankom, modelowanie owalu twarzy i ust, rewitalizacja i odnowa skóry, usuwanie przebarwień, blizn, złuszczanie naskórka, leczenie nadpotliwości i wiele wiele innych.
Co oznacza anti-aging?
Anti-aging oznacza przeciwdziałający starzeniu. To dziedzina medycyny estetycznej, której celem jest spowolnienie oraz odwrócenie procesu starzenia się skóry.
To nie tylko leczenie zmian związanych z wiekiem, ale również wszelkie procesy wykrywania i profilaktyki zmian które wraz z upływem czasu zaczynamy zauważać na swojej skórze.
Regularne poddawanie się zabiegom przeciwstarzeniowym ma niezwykle pozytywny wpływ na jędrność, świeżość i ogólną kondycję naszej skóry, na piękny wygląd.
Jak przygotować się do pierwszej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej?
Podczas pierwszego spotkania w gabinecie przeprowadzany jest szczegółowy wywiad dotyczący stanu zdrowia. Istotne dla bezpieczeństwa zabiegu jest zebranie informacji o alergiach, przebiegu gojenia się ran w przeszłości, przebytych chorobach i operacjach, przyjmowanych lekach oraz używkach, a także stylu życia i wykonanych zabiegach estetycznych.
Konsultacja przed zabiegiem to czas na przedyskutowanie swoich oczekiwań, kosztów, ewentualnych obaw oraz wspólnego ustalenia indywidualnego harmonogramu postępowania.
Jak przygotować się do zabiegów?
Większość zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej czy przeciwstarzeniowej nie wymaga specjalnego przygotowania.
Przychodząc na zabieg nie można być jednak przeziębionym, mieć infekcji przebiegającej z gorączką, opryszczki czy wysypki.
Przed niektórymi zabiegami nie powinno się przyjmować leków hamujących krzepnięcie krwi i niestetydowych leków przeciwzapalnych (np. aspiryny, polopiryny, acardu, niektórych ziół m.in. dziurawca). Obowiązuje zakaz spożywania alkoholu oraz palenia papierosów, w tym dniu należy również ograniczyć aktywność fizyczną i picie mocnej kawy.
Czy zabiegi są bolesne?
Zakres inwazyjności zabiegów estetycznych jest różny i uzależniony od wybranej procedury a poddawane im okolice ciała charakteryzuje różna wrażliwość na ból.
Większość procedur przebiega jednak łagodnie na co składa się kilka czynników. Zabiegi przy użyciu np. toksyny botulinowej wykonywane są bardzo cienką igłą tak, aby były komfortowe i nie pozostawiały widocznych śladów.
Wypełniacze z kwasem hialuronowym dostępne są w połączeniu z lidokainą, jednym z najczęściej stosowanych miejscowych anestetyków (leków przeciwbólowych), który zapewnia największy komfort zabiegu.
Część zabiegów wykonujemy kaniulą która nie przebija tak jak igła tkanek a więc nie powoduje bólu. Dla komfortu terapii, przed zabiegiem, na życzenie klienta, skóra może zostać znieczulona maścią choć ból odczuwany w czasie iniekcji jest krótkotrwały i niezbyt intensywny.
Jak będę wyglądać zaraz po zabiegu?
Po większości zabiegów można odrazu wrócić do codziennej aktywności jednakże po zabiegach z wykorzystaniem igły, jak przy każdej iniekcji, mogą pojawić się niewielkie siniaczki czy zaczerwienienia, a także zgrubienia w miejscu wstrzykniętego preparatu. Może wystąpić też obrzęk w strefie poddanej zabiegom jak ma to miejsce po zabiegu korekty ust kwasem hialuronowym. Wszystkie wymienione objawy ustępują w ciągu kilku godzin do trzech dni bez pozostawienia śladu.
Co to jest wolumetria twarzy?
Jest to niechirurgiczne konturowanie twarzy – lifting i modelowanie jej konturów z zastosowaniem wypełniaczy skórnych (głównie kwasu hialuronowego, czy fibryny bogatopłytkowej) w celu skorygowania bądź przywrócenia właściwego kształtu nadając młodszy, harmonijny wygląd.
Zabiegi wolumetryczne dostosowuje się do anatomii twarzy i preferencji danej osoby. Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia skóry związane z utratą objętości, wyrównać kontur, wypełnić zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy.
Z jakich zabiegów medycyny estetycznej i anti-aging mogą korzystać mężczyźni?
Oferta zabiegów dostępnych w gabinecie dedykowana jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Skóra panów jest inna niż pań, ale podlega takim samym procesom starzenia – z wiekiem staje się mniej elastyczna i jędrna, pojawiają się na niej zmarszczki i przebarwienia, zmienia się kontur twarzy.
Są zabiegi, na które Panowie decyduja się niezmiernie rzadko (np. powiększanie ust), są jednak i te, na które decydują się bardzo często.
Polecane dla mężczyzn zabiegi medycyny estetycznej i anti-aging to: modelowanie twarzy kwsem hialuronowym, ostrzykiwanie botuliną, peelingi chemiczne, mezoterapie igłowe i mikroigłowe.